Fresh interiér podľa feng shui?

16.03.2017

Každý už niečo počul o feng shui (čítaj feng šuej). Ale spojenie feng shui a moderného, sviežeho interiéru? 

Mnohí si myslia, že niečo také nie je možné... Ale fresh interier Vás presvedčí o opaku...

Feng shui je staré čínske učenie harmonizácie priestoru, umenie práce s energiou. Každý priestor, predmet, či materiál má svoju jedinečnú energiu, ktorú podvedome vnímame, aj keď ju vôbec neriešime. Využitím feng shui princípov dokážeme to dobré podporiť a to menej priaznivé potlačiť.

Ako to funguje?

Vhodným výberom farieb, tvarov, materiálov, umiestnením nábytku, osvetlením a doplnkami dokážeme vytvoriť harmonický priestor.

To je miesto, kde sa cítime dobre my, naši blízki, náš pes, či susedka na návšteve.

Feng shui interiér nám navyše ako bonus prináša pozitívne zmeny v rôznych oblastiach života ako sú partnerský vzťah, rodina, zdravie, kariéra, financie, či sexuálny život a to podľa toho, aké úpravy a kde zrealizujeme. A kto by nechcel skvelého partnera, či harmonickú rodinu?

Ako teda vzniká interiér podľa feng shui princípov u nás vo fresh interier?

Ak ste si povedali, že chcete bývať alebo pracovať v súlade s feng shui, začneme komplexnou feng shui analýzou Vášho interiéru. 

Nasleduje návrh interiéru vypracovaný interiérovou návrhárkou, ktorá diskutuje možnosti riešenia s feng shui poradkyňou. Návrhárka Vám predloží vizualizácie, ktoré zodpovedajú Vašim požiadavkám na štýl, funkčnosť a farebnosť navrhovaného interiéru a zároveň "ladia" s Vašou feng shui analýzou.

Čo ak nechcete komplexnú feng shui analýzu?

Možno nepotrebujete komplexnú feng shui analýzu, ale potrebovali by ste len radu ohľadom farebnosti, pretože si z množstva trendov a farieb sami neviete vybrať.

Je určite lepšie dostať radu na mieru ako kopírovať trendovú farebnosť z časopisu a po čase zistiť, že Vaša sterilná biela spálňa úplne zabila Váš sexuálny život... (tá spálňa je mimochodom skvelá téma na blog, tak sa na ňu pozrieme nabudúce...).

Feng shui poradkyňa Vám v tomto prípade vypracuje len krátky posudok o farbách a Vy dostávate na výber niekoľko farebných alternatív. Táto farebnosť je potom konzultovaná s interiérovou návrhárkou, aby všetko ladilo ako má, zodpovedalo aj časopisovým trendom a vy si vyberiete variant, po ktorom Vaša duša piští.

A nasleduje štandardný proces návrhu interiéru, výsledkom ktorého je Váš fresh interiér na mieru.

Veľkým benefitom pre Vás je priama komunikácia medzi interiérovou návrhárkou a feng shui poradkyňou

Nie je na Vás, aby ste tlmočili často komplikované časti feng shui analýzy dizajnérovi, ktorému je feng shui problematika cudzia, ale komunikácia prebieha v rámci fresh interier a vy dostávate na schválenie už konkrétnu vizualizáciu v súlade s feng shui.

Feng shui je v tomto prípade veľmi nenápadné. Začína sa návrhom vhodných farieb stien, pokračuje výberom vhodných materiálov obkladov, nábytku a doplnkov a končí obrazom nad sedačkou v obývačke. A žiadny strach, feng shui tu nie je preto, aby Vás obmedzovalo, ale naopak, aby Vám pomohlo nájsť harmóniu a pocit domova.


text: Zuzana Kršjaková, feng shui poradkyňa

vizualizácie: Zuzana Hudecová, interiérová návrhárka